דף הבית >> FAQ - תשובות לשאלות נפוצות
 
תשובות לשאלות נפוצות   |    Frequently Asked Questions
 
 
מכרתי את הבית, הכסף הופקד בחברת הביטוח והתחלתי לקבל רטנה חודשית כמובטח. כעבור חודש, בדרכי למכולת, נדרסתי למוות בתאונת דרכים. מה קורה עם הבית ועם כל הכסף?

את כספי ההפקדה והתשלומים, יקבלו היורשים שלך לכל אותם שנים שהובטחו לך. הבית יישאר בידי היורשים אותו הם יוכלו להשכיר לכל אותם שנים, עד שהבית יועבר לידי הרוכש.
למשל: מכרת את הבית בגיל 75 ובנסח הטאבו נרשמה הערת אזהרה לטובת הקונה שהבית יעבור לידיו בעוד 10 שנים או במותך, לפי המאוחר. היורשים יקבלו את הבית לשימושם למשך 10 השנים והם יוכלו גם להשכירו למשך 10 השנים, עד שהבית יועבר לידי הקונה, להנות ולקבל את דמי השכירות, ולהנות גם מהם וגם מתשלומי הקרן - מכספי המכירה שהופקדו בקרן.  שום דבר לא הולך לאיבוד.
האם כדאי לי להתייעץ עם הילדים שלי על התכנית הזו או שמכיוון שהבית הוא שלי ורשום על שמי, אין לי מה לשאול אותם בכלל?
אולי הם יתנגדו לזה, אולי הם חושבים על הירושה?


כדאי מאד שתתייעץ עם הילדים שלך. אם הם דואגים לך הם יבינו שזהו פתרון נפלא עבורך וגם עבורם. גם מהם תרד מועקה כלכלית לא קטנה.
נכון, אתה אדם בוגר והנכס הוא שלך אך עדיין.
אנחנו חושבים שכל בני המשפחה צריכים להיות שותפים להחלטה הזו. זו המתכונת הנכונה הטובה והבריאה ביותר לעשות עסקה מסוג זה בעיקר ובגלל שאם חלילה יקרה לך משהו בדרך, הם יוכלו לסייע בדרך ויהיו שותפים מלאים לכך.
כשמכרתי את הבית, הייתי בריא כמו שור. גם אשתי חיה. לצערי אשתי נפטרה והבדידות מעיקה. גם התבגרתי. פעם עשיתי הכל לבד הייתי עצמאי הרבה יותר. זה היה בגיל 75. בגיל 81 החלטתי שאני רוצה לעבור לדיור מוגן. מה קורה אז?

נהדר!
כעת יש לך כסף ואתה באמת יכול להרשות זאת לעצמך. יש לך הכנסה חודשית מהרנטה המתקבלת מכספי מכירת הבית.
( בנוסף לקצבת הזיקנה מהביטוח הלאומי )
תשכיר את הבית, תקבל עוד סכום נוסף וקדימה- עבוד לדיור מוגן!
שם תוכל להנות להיות בחברת אנשים ולקבל את כל השירותים. התכנית הזו שלנו מאפשרת לך להפוך מאדם עני המתקיים מקיצבת ביטוח לאומי, לאדם עשיר שיכול לעבור ולהתגורר בדיור מוגן! ממש התגשמות של חלום לא.
כעבור 5 שנים מיום העסקה הפכתי סיעודי ואני זקוק לאשפוז במוסד סיעודי, מה קורה אז?

בני משפחתך יוכלו להוציא אותך מהדירה לאשפוז במוסד סיעודי. הם ישכירו את הבית ויקבלו בנוסף גם דמי שכירות מהבית שלך!
כך תהנה מ-3 מקורות הכנסה: קצבת הביטוח הלאומי, הרנטה מכספי מכירת הבית שלך, ומדמי השכירות שתקבל בגין השכרת הבית.
חלמת פעם לקבל כל כך הרבה כסף?
יש לי עוד שאלה, וגם לילדים שלי יש כמה שאלות ודברים לא כל כך ברורים וסגורים, אנחנו יכולים לשאול אתכם?

בטח! שלחו אלינו מייל אל  office@viager.co.il עם השאלה ונשיב לכם בלב חפץ.
צריך להבין. המיזם הזה נולד ונועד לשפר את איכות חייהם של מאות אלפי קשישים במדינת ישראל שחיים בעוני מרוד ושיש להם נכס מקרקעין - בית או דירה. הוא נועד להעניק להם חיים בכבוד ולסייע ללמעלה משני מליון בני מעמד הבניים התומכים כספית בהורים המבוגרים. המבוגר והקשיש הוא האתרוג במיזם הזה.
לכבודך ולמענך נועדה התכנית הזו.
אנחנו כאן לכבודך.
הכל הומצא מתוך זיהוי הצורך הזה שרק הולך וגובר עם השנים כדי לנסות לסייע למצוקת עוני הקשישים כדי לתת להם כלי לחיים, של כבוד ושל רווחה כלכלית.

לא יכול להיות שאדם שחי בדירה ששווה 2 מליון ש"ח ואף יותר, לא יוכל להדליק חימום או לרכוש תרופות, כי אין לו כסף!  זה לא יעלה על הדעת!

את האבסורד הזה של אדם שחי עני עצוב ועזוב, ובסוף מת כאדם עשיר - עם דירה ששווה מליונים, אפשר וצריך לשבור.

זה אבסורד. תסכים איתי לא?

בדיוק לשם כך המצאנו את התכנית הזו את המיזם והקמנו את החברה הזו.
arrow-down3, arrow-down, download, bottom
לא רוצה ולא צריך רנטה חודשית. יש לי אחלה פנסייה. אני כבר בן 84 ואני רוצה למכור את הבית היום ולהשאר לגור בו כל חיי, כדי לחלק לילדיי ונכדי את הכסף. הם זקוקים לכסף היום. אני רוצה לתת להם ביד חמה. הם- הילדים שלי, והנכדים הנפלאים, שחלקם כבר נשואים, זקוקים לכסף כעת. אני רוצה כמובן להשאר לגור בבית כל החיים והקונה, יקבל את הבית רק אחרי מותי בעוד כמה שנים..., לא יודע כמה שנים, רק במותי !,  זה אפשרי?

כן! בטח, זה אפשרי בהחלט.
זו אחת האפשרויות הקיימות בנכסי ויאז'ה. זו גירסה אפשרית אחת מיני רבות אחרות, זו גירסה פשוטה מאד ומעשית. בהחלט אפשר לעשות זאת. זה נקרא "מכירה דחוייה" - כשמועד הפינוי דחוי, מה שיאפשר לך לחלק את כספי הירושה כבר היום, בעודך בחיים, נתינה ביד חמה ולהשאר לגור בבית כל החיים. אנחנו שמאי המקרקעין יודעים כיצד לחשב זאת.